O nás

Užijte si skvělé odpoledne a podpořte dobrou věc!

Den s klokanem je projektem neziskové organizace Kultura na dlani, ve spolupráci především s hlavními partnery Partners Financial Services, Cathedral a Persum PR. Navazujeme jím na úspěšný projekt na podporu Domova Laguna Psáry Psáryfest, jehož již 6. ročník proběhl v květnu 2018.

Fantastická atmosféra a radost klientů Domova Laguna i hostů Psáryfestu 2018 nás inspirovaly k vytvoření dalšího projektu na podporu kultury a dobré věci ve spolupráci s Tomášem T. a Partners Financial Services. Tomáš se ve správnou chvíli setkal s Lucií, majitelkou Cathedral, na charitativní akci pořádané Partners v Českých Budějovicích, slovo dalo slovo a rozhodli se uspořádat podobnou akci v Praze. A protože nás zrovna ke spolupráci oslovil Fond ohrožených dětí, vymysleli jsme společně zábavné, kulturně-sportovní odpoledne pro celou rodinu: Den s klokanem.

První ročník Dne s klokanem proběhne 26. srpna ve Žlutých lázních a výtěžek z akce poputuje na podporu projektu Fondu ohrožených dětí Klokánek, jehož cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče.

Přijďte si užít skvělou hudbu, bohatý doprovodný program plný sportu a zábavy pro celou rodinu a zkrátka nádherné odpoledne ve Žlutých lázních. Podpoříte tak dobrou věc. Těšíme se na vás!

INFORMACE O FONDU OHROŽENÝCH DĚTÍ A PROJEKTU KLOKÁNEK

Fond ohrožených dětí je nevládní nezisková organizace (spolek) na pomoc ohroženým dětem. Dětem a rodinám s dětmi pomáhá již téměř 30 let. Spolek FOD od svého založení v rocie 1990 poskytl pomoc ve více než 50 tisících případů ohrožených dětí. Celkem 53 930 ohrožených dětí mohlo díky FOD zažít příběh s dobrým koncem. V pěti azylových domech FOD pro rodiny s dětmi našlo v průběhu let útočiště celkem 2 232 dětí i se svými rodiči.

Před 18 lety se zrodil nový projekt nazvaný "Klokánek". Název byl vybrán, protože klokan nosí a opečovává svá mláďata ve své kapse. FOD usiluje o to, aby se děti v zařízeních Klokánek cítily také bezpečně, našly zde vlídné rodinné prostředí na přechodnou dobu. „Klokánek“ je rodinnou alternativou ústavní péče – je to unikátní zařízení rodinného typu s odborným dohledem. Dočasný domov a bezpečí v Klokánkách již nalezlo celkem 7 523 dětí, kterým bylo ubližováno např. fyzickým týráním, zanedbáváním základní péče, pohlavním zneužíváním či byly opuštěny nebo jinak sociálně ohroženy.

V současné době FOD provozuje na území Čech i Moravy 15 těchto zařízení s celkovou kapacitou 322 míst. Do Klokánku jsou přijímány děti ve věku 0 – 18 let, tedy sourozenci nejsou rozdělováni. Skupinka maximálně 4 dětí bydlí v plně vybaveném bytě, o děti se starají dvě tety (nebo strýcové), kteří se střídají vždy po týdnu – s dětmi bydlí a starají se jako ve fungující rodině. Děti přicházejí do Klokánků většinou deprimované, s různými traumaty a potřebují nejen individuální péči blízké osoby (tety), ale také odbornou pomoc sociálních pracovníků, psychologů či psychoterapeutů, kteří mohou dítě provázet hojivým procesem, a zmírnit tak důsledky jejich negativních prožitků. V Klokánkách se dětem dostává zázemí i bezpečí - jako mláďatům v klokaní kapse.

Tato Fondem ohrožených dětí poskytovaná služba je však pouze cca ze 70 % hrazena státními příspěvky na umístěné děti - zbývající úhrady nezbytných výdajů na přímou péči o děti je FOD nucen hradit ze sponzorských darů, veřejné sbírky a jiných aktivit. 

Fond ohrožených dětí
Na Poříčí 1038/6, 110 00 Praha 1
tel.: 224 236 655, 724 667 678
e-mail: fod@fod.cz
www.fod.cz

Účet veřejné sbírky FOD: 3055103/0300

DMS: Odeslat jednorázovou dárcovskou SMS na telefonní číslo 87 777 ve tvaru DMSmezeraKLOKANEKmezera30 – nebo číslo 60 nebo 90 – výše podle Vašeho rozhodnutí (Klokánek obdrží vždy částku jen o 1 Kč nižší.)

Jsou i další možnosti - pravidelné DMSměsíčně – viz www.darcovskasms.cz.

V sekci Aktuality si přečtěte příběhy dětí z Klokánků.

Partneři

Pořadatel akce

Kultura na dlani, z.s.
Vašátkova 1011/16
Praha 9

E-mail: info(at)densklokanem.cz

Vedení projektu:
Ing. Lucie Kružíková
+420 776 576 488

PR:
Mgr. Helena Šebestová
+420 774 550 882

Partneři:
Tomáš Takáč
+420 770 118 999 Místo konání akce

26. srpna 2018

Žluté lázně
Podolské nábřeží 3/1184
Praha 4 - Podolí

Tramvaj:
Zastávka Dvorce č. 2, 3, 17, 21, 52

Zobrazit mapu

O nás

Den s klokanem je projektem neziskové organizace Kultura na dlani, ve spolupráci především s hlavními partnery Partners Financial Services, Cathedral a Persum PR. Navazujeme jím na úspěšný projekt na podporu Domova Laguna Psáry Psáryfest, jehož již 6. ročník proběhl v květnu 2018...

Více o nás

Sociální sítě

Menu

Top