Aktuality

Přečtěte si příběhy dětí z Klokánků

23 / 8 / 2018

Příběhy dětí, o které se staraly a starají Klokánky, jsou velmi emotivní. Přinášíme vám malou ukázku. Další naleznete na stránkách Fondu ohrožených dětí.

"Plaváčci“

Chodíme si pro ně rovnou do porodnice. Svěří nám je rodiče, kteří tvrdí, že si pro ně brzy přijdou. Jen, co si najdou pořádné bydlení a zařídí vše potřebné, aby mohli o miminko pečovat sami. My pro ně máme vždy přichystanou postýlku, dostatek  jídla, teplo a hlavně laskavou náruč klokánčí tety.

„Plaváček“ se brzy začne  na tetu usmívat, radostně mává ručičkami na ostatní děti v bytě. Občas skutečně přijde maminka a tatínek, chvilku si „Plaváčka“  pochovají a zase odejdou.

„Plaváček“  začne zvedat hlavičku a vydávat radostné zvuky, otáčí se taky ze zad na bříško. Maminka s tatínkem pořád nebydlí a miminko si domů neodnášejí. Vlastně za ním už ani tak často nechodí. Sociální pracovnice začínají řešit, co bude dál. Již nespoléhají na rodiče a podávají nám sami žádost o další pobyt miminka v Klokánku.

Miminko je  spokojené, už sedí, žvatlá, učí se papat nové dobroty. Teta si miminko parádí, chlubí se s ním, hodní lidé nám nosí krásné oblečky. Miminko tráví čas pozorováním ostatních dětí, zkoumá vše nové. Všichni ho máme moc rádi. Vystrojíme mu úžasnou oslavu prvních narozenin.

A pak přijedou soudní vykonavatelé. Odvezou miminko do kojeneckého ústavu s kapacitou 140 dětí. Z ústeckého Klokánku už takhle „odplavali tři Plaváčci“. Teď máme čtvrtého a bojíme se, že z jeho odchodu, tímto způsobem, budeme znovu smutní. Zvyknout si prostě nejde…

Proč tyhle děti nemají šanci počkat si u nás na novou maminku a tatínka? Protože zákonná lhůta pro pobyt dětí v Klokánku je kratší než lhůta, kdy je možné pro „Plaváčky“  najít novou rodinu ….

Ilustrační foto

"Rozdělení sourozenci"

Půlroční Dominik byl do Klokánku umístěn na žádost matky, která musela opustit azylový dům pro matky s dětmi kvůli nedodržování režimu a nedostatečné péči o miminko. Jeho stav byl při příjmu velmi zanedbaný.

Ani otec nebyl schopen se o dítě postarat, nepracoval a neměl kde bydlet. Po dvou měsících byl Dominik do Klokánku svěřen soudně.

Za další měsíce se mu narodila sestřička Terezka, která byla rovnou z porodnice umístěna do kojeneckého ústavu, zpočátku spolu s matkou. Ta ale péči o dceru ani pod dohledem nezvládala, proto jí byl pobyt v ústavu ukončen, a holčička tam zůstala na základě předběžného opatření. Po devíti měsících rozhodl soud o přemístění Terezky do Klokánku za jejím bráškou. Oba sourozenci tu výborně prospívali. Byly to velmi živé, usměvavé a převážně pozitivně naladěné děti. Matka v průběhu doby pozbyla rodičovských práv, ale otec děti občas navštěvoval, a dokonce požádal o jejich svěření do své péče. Soud mu však nevyhověl, protože nesplňoval základní materiální ani osobnostní podmínky.

Oba sourozenci byli nahlášeni příslušným úřadům ke zprostředkování pěstounské péče. A za několik dalších měsíců již Dominik s Terezkou odešli ke svým novým a určitě těm nejlepším rodičům. Hurá!

"Až pátá rodina byla ta pravá"

Marušku jsme přijali do Klokánku na základě soudního rozhodnutí. Holčička byla ve velmi zuboženém stavu. Ve svých šesti letech vůbec nemluvila, byla velmi vystrašená, strnulá, podvyživená, zavšivená.

Matka ji krátce po narození opustila a holčičku vychovával pouze otec, těžký alkoholik. Jak jsme se později dozvěděli, když šel s dcerkou nakoupit, prodavačky dávaly dívence ze soucitu jídlo. Otec jí ho však před obchodem často sebral a snědl sám.

V Klokánku se Maruška postupně uvolnila, přestala se všeho bát a po nějaké době začala i pěkně komunikovat. Ráda chodila na procházky do přírody, kde obdivovala všechna zvířata, ráda pomáhala při vaření i při úklidu, měla pěkný vztah k malým dětem. Dívenka si velmi zamilovala svou „klokaní tetu“ Renátu, která měla Marušku také moc ráda. Protože oba dívčini rodiče byli zbaveni rodičovské zodpovědnosti, stala se Maruška volnou pro poručenskou péči. Když ani čtvrtý pokus o náhradní rodinnou péči nevyšel, rozhodla se teta Renáta i se svým manželem, že si Marušku vezmou k sobě oni. Jejich žádosti bylo vyhověno, a tak přešťastná Maruška odešla s tetou, která se jí stala tou nejlepší mámou. I Renátin manžel si Marušku velmi zamiloval. Holčička v jejich péči jen kvete. Hurá!

 FOTOGRAFIE U ČLÁNKU JSOU ILUSTRAČNÍ

Ilustrační foto

28 / 8 / 2018

Tiande

Skvělé výrobky plné bylinek přímo z Altaje, které se zaměřují na vaše zdraví a krásu...

26 / 8 / 2018

Malování na obličej

Facepainting s vizážistkou Barbarou Novotny od 12 do 14 hod.

26 / 8 / 2018

Optimal Energy

Optimal Energy snižuje náklady na energie.

24 / 8 / 2018

Bohatá tombola

Přijďte v neděli svou účastí na Dni s klokanem 2018 podpořit projekt Fondu ohrožených dětí Klokánek...

24 / 8 / 2018

Párty stany od BaseGang

Pro vaše maximální pohodlí podpořil Den s klokanem a tím i projekt FOD Klokánek jeden z našich skvělých partnerů - BASEGANG - zapůjčením párty stanů. Děkujeme!

24 / 8 / 2018

DODÁVKY EXPRESS partnerem Dne s klokanem

Jedním ze skvělých partnerů Dne s klokanem 2018 je půjčovna užitkových vozidel DODÁVKY EXPRESS. Děkujeme za podporu!

24 / 8 / 2018

Finanční poradenství JINAK

Generálním partnerem Dne s klokanem je česká společnost Partners Financial Services, a.s.Bez nich by to nešlo, a tak děkujeme a rádi představujeme.

23 / 8 / 2018

Přečtěte si příběhy dětí z Klokánků

Příběhy dětí, o které se staraly a starají Klokánky, jsou velmi emotivní.

21 / 8 / 2018

Program Dne s klokanem 2018 potěší celou rodinu

Od těch nejmenších až po dospělé, ať jste milovníci hudby nebo sportovní nadšenci, 1. Den s klokanem nabízí něco skutečně pro každého. Nabitý program na hlavním pódiu i mimo něj zajistí, že celá vaše rodina prožije nezapomenutelný den. A ještě přitom pomůžete podpořit dobrou věc!

19 / 8 / 2018

Zdravotní dozor zajistí First help

Profesionální zdravotníci z First help educations budou na Dni s klokanem pečovat o vaše zdraví.

18 / 8 / 2018

Klokánek pomohl již více než 50 tisícům dětí

Již samotnou svou účastí na Dni s klokanem 2018 vyjádříte svůj zájem o ohrožené děti a o pomoc, kterou jim poskytuje Fond ohrožených dětí.

17 / 8 / 2018

V tombole můžete vyhrát dětskou módu

V tombole můžete na Den s klokanem 2018 vyhrát také poukazy na nákup stylového, originálního a kvalitního oblečení pro děti od dalšího z našich partnerů - Baby in style.

15 / 8 / 2018

Lukáš Macháček představí speciální kolekci

Lukáš Macháček představí speciální kolekci vytvořenou na podporu Dne s klokanem.

14 / 8 / 2018

Zatančí nám Elements Community

Milovníci tance si můžou těšit na vystoupení taneční akademie Elements Community. Akademie Elements Community je zaměřená na komplexní pohybové vzdělávání všech věkových kategorií. Jejím hlavním tanečním oborem je street dance ve všech jeho podobách, ale věnují se také jazz dance, contemporary, józe a párové acrojóze.

13 / 8 / 2018

Děti budou milovat princeznu Áňu

Na ty nejmenší čeká na Dni s klokanem 2018 skvělá Dětská show s Princeznou Áňou - "PROSTĚ ÁŇA".

8 / 8 / 2018

Láďa Křížek nadchne v netradiční akustické verzi

Klenot mezi českými zpěváky, Láďa Křížek vystoupí 26. 8. 2018 od 15:15 v rámci akce Den s klokanem! V netradiční akustické verzi uslyšíte nejúspěšnější hity skupin Kreyson, Vitacit, Citron nebo Damiens: Čarovná noc, Vzdálená, Scházíš mi, Snad odpustíš a mnoho dalších. Doprovodí ho jeho dva kytaristé, Tomáš Krauz a Jiří Rain.

8 / 8 / 2018

Těšit se můžete také na Michala Šindeláře

V minulosti působil Michal 8 let po boku svého otce „Dědka“ Šindeláře v kapele Katapult a dodnes zařazuje některé její hity do svého koncertního programu (např. Až, Já nesnídám sám, Blues opuštěný postele ...). Spolupracuje také s kapelami Semtex, se Samsonem Lenkem, Karlem Kahovcem a George & Beatovens a Ivanem Mládkem.

2 / 8 / 2018

Lucka Vondráčková představí svůj nový film!

Přímo na Dni s klokanem nám Lucie Vondráčková představí svůj nový film, natočený v Kanadě.

5 / 8 / 2018

Bohatý doprovodný program potěší hlavně děti

Kromě skvělých hudebních, sportovních a dalších vystoupení na hlavní stage čeká na návštěvníky prvního Dne s klokanem také skutečně bohatý doprovodný program, mimo jiné sebeobrana, plážový volejbal, pétanque, stolní tenis, tanec s taneční skupinou, skákací hrad, zorbing, malování na obličej, prohlídka lodě či různé naučné a výtvarné soutěže. Těšit se můžete taky na skvělou tombolu!

5 / 8 / 2018

Kapela naděje v září vyráží na charitativní turné

Popová kapela Naděje v srpnu vystoupí na Dni s klokanem na podporu projektu FOD Klokánek a v září pak vyráží rovnou na charitativní turné.

30 / 7 / 2018

Eva Matějovská dobrou věc vždy ráda podpoří

Eva Matějovská, osmnáctiletá nadějná zpěvačka, vítězka rozhlasové kategorie pěvecké soutěže Česko zpívá v dubnu 2012, je hrdou patronkou Nadačního fondu Jonášek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem. Neváhala tedy ani chvíli a ráda podpoří také projekt FOD Klokánek svým účinkováním na Dni s klokanem 2018.

30 / 7 / 2018

Jiří Tkadlčík předvede skutečnou sílu

Dalším nesmírně zajímavým účinkujícím na 1. Dni s klokanem bude rozhodně Jiří Tkadlčík - Strongman & Powerlifter.

2 / 8 / 2018

Matěj Tauš a The Stokes

Zpěvák, skladatel a muzikant Matěj Tauš, mimo jiné autor muzikálu Chlapec a hvězda, vystoupí na Dni s klokanem 2018 se svou novou kapelou The Stokes.

14 / 7 / 2018

Den s klokanem, Žluté lázně

Přijďte si užít skvělou hudbu, bohatý doprovodný program plný sportu a zábavy pro celou rodinu a zkrátka nádherný den ve Žlutých lázních. Podpoříte tak dobrou věc...

Pořadatel akce

Kultura na dlani, z.s.
Vašátkova 1011/16
Praha 9

E-mail: info(at)densklokanem.cz

Vedení projektu:
Ing. Lucie Kružíková
+420 776 576 488

PR:
Mgr. Helena Šebestová
+420 774 550 882

Partneři:
Tomáš Takáč
+420 770 118 999 Místo konání akce

26. srpna 2018

Žluté lázně
Podolské nábřeží 3/1184
Praha 4 - Podolí

Tramvaj:
Zastávka Dvorce č. 2, 3, 17, 21, 52

Zobrazit mapu

O nás

Den s klokanem je projektem neziskové organizace Kultura na dlani, ve spolupráci především s hlavními partnery Partners Financial Services, Cathedral a Persum PR. Navazujeme jím na úspěšný projekt na podporu Domova Laguna Psáry Psáryfest, jehož již 6. ročník proběhl v květnu 2018...

Více o nás

Sociální sítě

Menu

Top