Účinkující

Lucie Vondráčková

Herečka, zpěvačka a máma dvou malých kluků. Vždycky, když může, tak pomůže. A moc ráda přijala pozvání na naši akci, protože Klokánkům už dlouho veřejně fandí.

www stránky

Suvereno

Slovenský rapper Suvereno se k hip hopu se dostal již v roce 1996, kdy mu poprvé učaroval svými rytmy, životním stylem a svobodným způsobem sebevyjádření, a začal tak poslouchat a shromažďovat všechna dostupná alba zpoza velké louže. Na prvních koncertech vystupoval ve spolupráci s petržalským Dilemou (dnes Majk Spirit).

Dnes má na svém kontě několik desek, úspěšných turné a videoklipů. Kromě hudby se věnuje také knižní tvorbě a pořádá přednášky a besedy. V rámci psaní knih vystupuje pod zkráceným uměleckým jménem SUVE . Pod tímto akronymem se skrývají symboly jako Svoboda, Umění, Vědomí, Energie, ale také slovo "suverenita" - nezávislost, svrchovanost, nespoutanost jako klíčový rys jeho tvorby a života.

SUVE je tedy více než hudba. Je to životní příběh, zkušenosti a přeměna člověka, který se snaží jít dobrým příkladem pro mladé lidi a pozvednout jejich přirozený potenciál. Kromě hudební tvorby je to různá edukativní a osvětová činnost, podpora charitativních a ekologických projektů, cestovatelské aktivity, ale také motivační výchovné koncerty na školách.

www stránky

Láďa Křížek

Klenot mezi českými zpěváky, Láďa Křížek vystoupí 26.8.2018 v rámci akce Den s klokanem! V netradiční akustické verzi uslyšíte nejúspěšnější hity skupin Kreyson, Vitacit, Citron nebo Damiens: Čarovná noc, Vzdálená, Scházíš mi, Snad odpustíš a mnoho dalších. Doprovodí ho jeho dva kytaristé, Tomáš Krauz a Jiří Rain.

www stránky

Martin Šafařík & Eliška Rusková

Charismatickému zpěvákovi a hudebníkovi Martinu Šafaříkovi jeho stále úspěšnější hudební kariéru pomohla nastartovat také soutěž Československá Superstar, které se velmi úspěšně zúčastnil.

www stránky

Ellenah

Pro nesmírně půvabnou zpěvačku Ellenah je hudba velkou láskou již od dětství. Deset let se věnovala aktivně baletu a stále ji baví zkoušet různé taneční styly, takže zpěv spojený s tancem je přesně to, co od ní můžete očekávat.

Texty do svých písní si skládá sama a převážně v angličtině. Amatérsky se věnuje herectví, takže má ráda svět před kamerou. Nicméně jí není cizí ani svět za kamerou, což můžete vidět v jejích videoklipech, které si vymýšlela, nebo ve videoklipech a jiných videích (např. firemních), na kterých se scenáristicky i režisérsky podílela.

Kapela Naděje

Naděje patří k mladým objevům populární televizní soutěže KB Band Academy na TV Óčko. Do povědomí široké veřejnosti se kapela dostala díky prvnímu rádiovému hitu a videoklipu Intimita. Následovaly videoklipy Pardon dámy a Výkřik, které potvrdily kvalitu jejich produkce. Kromě prvenství v celostátní televizní soutěži KB Band Academy kapela dosáhla i dalších nemalých úspěchů na české hudební scéně.

Skupina doprovázela Michala Hrůzu na jeho jubilejním turné „Hrůza na zámku“ k jeho 20. výročí na scéně. Vystoupila po boku nejrůznějších hvězd, například kapely Slza, Davida Kollera, Mirai, Nebe, Sebastiana a dalších. Pravidelně je můžete vidět na stanici Óčko a na koncertech po celé České republice. Jejich poznávacím znamením je bezpochyby moderní elektronická hudba a nevšední kostýmy, ve kterých vystupují.

Díky jejich zajímavému stylu a zpěvným melodiím snadno osloví širokou veřejnost od těch nejmladších až po ty nejstarší.

www stránky

Dominik Port

26letý profesionální tanečník, herec, režisér, moderátor a youtuber. V současné době účinkuje v několika pražských divadlech, konkrétně v muzikálech a baletech. Má za sebou také svůj první režisérský počin v podobě krátkometrážního hororového snímku "NEXT". Ve volném čase rád cestuje a věnuje se běhání a fitness. Moderování je jeho vášní a baví ho se v něm zdokonalovat.

Slávek Boura

Moderátor, zpěvák, skladatel, textař, scénárista, tvůrce rádio a TV pořadů a dalších projektů Slávek Boura se po dokončení Pedagogické fakulty University Karlovy věnoval vzdělávání těžce vzdělavatelných dětí a působil jako poradce pro problémové děti v Pedagogicko-psychologické poradně.

V hudební branži jeho skupina E.A.P. získala titul Objev roku a Laureát Rockfestu v roce 1988. Vydal tři alba a uvedl vlastní muzikál Nos (1991).Poté 15 let působil v rádiích (Kiss 98 FM, Nová Alfa) a televizích, odvysílal přes 3 000 hodin televizního živého vysílání v talk show, Např. Snídaně s Novou a Dobré bydlo (Nova), Pelmel (Top TV) a stovky hodin v zábavných pořadech, např. Rande, Vabank (Nova) a další. Hrál ve filmu Playgirls II, divadelních představeních Dívčí válka, Quasimodo a v muzikálu Všechno na
Mars.

V současné době moderuje společenské akce, píše knihy (Naháči, Nedamovský poltergeist, Leo a Julie) a připravuje nové projekty i pro NF Oxara, jehož je spoluzakladatelem.

Matěj Tauš & The Stokes

Parta mladých muzikantů z kraje vína - z malebného moravského Slovácka. Svou hudbou se snaží propojovat blues, jazz a pop. Při vystupování jsou náchylní k nezastavitelnému jamování a jednu písničku tím dokážou natáhnout na více než patnáct minut.

Hrají autorskou tvorbu a to, co se jim líbí.


Matěj Tauš (piano, zpěv)
Pavel Paluřík (kytara, vokál)
Štěpán Hartman (baskytara, vokál)
Ondřej Stuchlý (bicí)

Eva Matějovská

Osmnáctiletá nadějná zpěvačka, vítězka rozhlasové kategorie pěvecké soutěže Česko zpívá v dubnu 2012, Eva Matějovská svůj první singl „Oheň a růže“ natočila už ve 12 letech. V březnu 2013 Eva vyprodukovala svůj první videoklip. Klip byl zařazen do rotace TV Óčko. Eva ho naživo představila v pořadech Mixxxer a Bravo TV.

Ve svých 12 letech také poprvé bodovala v anketě popularity Český slavík 2012, kde obsadila 59. místo. Nejvýše se zatím umístila na 32. pozici (Český slavík 2015), aktuálně 41. místo (Český slavík 2017).

Dosud Eva natočila 13 studiových singlů, vyprodukovala 6 vlastních videoklipů a chystá natáčení dalších. V roce 2015 vyprodukovala sama k 50. narozeninám svého otce videoklip k písni Táta. Ten má v současnosti přes milión zhlédnutí. V únoru 2016 nazpívala titulní píseň k filmové pohádce Řachanda.

Eva je hrdou patronkou Nadačního fondu Jonášek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem. Neváhala tedy ani chvíli a ráda podpoří také projekt FOD Klokánek svým účinkováním na Dni s klokanem 2018.

Sebeobrana Praha

Organizace Sebeobrana Praha nabízí výuku sebeobrany v pravidelných kurzech na různých úrovních, speciální semináře pro veřejnost a také služby pro firemní klientelu, například přednášky, kurzy v rámci zaměstnaneckých benefitů a teambuildingové akce.

Všechny kurzy probíhají pod vedením zkušených profesionálů, lektorů působících na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

Koncept sebeobrany v podání této organizace vychází z mnohaletých zkušeností hlavních instruktorů s velkým množstvím bojových sportů a je založený na výběru těch nejjednodušších, maximálně účinných technik.

www stránky

Laky Master

Barber Laky patří k naprosté špičce ve svém oboru. Na výsluní se vypracoval z těžkých začátků. Vyrostl v dětském domově v Opavě a úspěch mu rozhodně nikdo nenaservíroval na zlatém podnosu. Dnes mezi jeho stálé klienty paří třeba rapper Rytmus nebo moderátor Leoš Mareš.

Elements Community

Elements Community je taneční akademie zaměřená na komplexní pohybové vzdělávání všech věkových kategorií. Naším hlavním tanečním oborem je street dance ve všech jeho podobách, ale věnujeme se také jazz dance, contemporary, józe a párové acrojóze.

Oldschool Revelation - parkour

Před šesti lety byli členové parkourového týmu Oldschool Revelation partou mladých kluků, kteří viděli pár videí na internetu a řekli si, že toto jednoho dne budou umět, což se ukázalo těžší, než se na první pohled mohlo zdát.

Začátky nebyly jednoduché, jelikož v té době bylo vedených tréninků jako šafránu, a tak byli odkázáni převážně sami na sebe a internetová videa. Začínat tímto způsobem má své kouzlo, avšak i svá úskalí související s kontinualitou samotného tréninku, jeho bezpečností a učením se nových prvků, které trvá značně déle.

Z tohoto důvodu se před dvěma lety rozhodli vydat na trenérskou dráhu a předávat své zkušenosti dál.

Dětská show s Princeznou Áňou

PROSTĚ ÁŇA

Zábavný program plný her, pohybu, tančení, zpívání, dětského rapu a soutěží postavený na Áně princezně copaté a na jejích kamarádech lvíčkovi Mariánovi, čertíkovi Réťovi a opičce Sofince (maňásci a postavy). Písničky, soutěže, hry, zpěv, rap a tanec děti rozpohybují a zapojí je do celé show.

Show charakterizuje pět základních slov: originalita, motivace, jedinečnost, energie, radost. Doporučený věk je 3 - 10 let a všichni, kdo se cítí být dětmi.

Áňa - dětská moderátorka a raperka. Vlastním jménem Aneta Kuklínková, 29 let, animátorka, cvičitelka a trenérka, bloggerka, manažerka, finalistka Miss Aerobic, majitelka Dívky České republiky, majitelka projektu Cvicsnami.cz a táborů 1 team avšak srdcem Princezna copatá.

“Každý máme svůj vesmír a já ho nazývám Světem splněných přání, do kterého zvu právě Vás - děti a všechny, kteří se cítí být dětmi.”

Strongman Jiří Tkadlčík

Profesionální český strongman závodící ve střední váze do 105 kg, nejsilnější muž Evropy a nejsilnější muž světa.

Narozen v Přerově roku 1989. Od mládí byl veden ke sportu - hrál hokej, ale kariéru ukončila komplikovaná zlomenina nohy. Vyzkoušel i další sporty - judo, tenis, atletiku, fotbal. Pak ale objevil posilovnu a o celoživotní lásce bylo rozhodnuto. Nevynechal jediný trénink - i na dovolené si našel čas zajít do fitka nebo si zacvičit s vlastní vahou.

- Mistr světa i Evropy v powerliftingu, několikanásobný mistr ČR a dalších evropských zemí
- 1. nejsilnější muž World's Ultimate Strongman Championship 2018
- 4 x vítěz Arnold Classic Champ
- 2. nejsilnější muž světa Arnold Classic USA Strongman Champ. 2017
- Nejsilnější muž Evropy 2017
- První čech v historii závodící na nejprestižnějších strongman závodech světa (U105kg)
- Držitel několika rekordů v mrtvém tahu (aktuální PR 370kg RAW, 385kg EQ / 110kg BW)

Kouzelník Jan Komberec

Pro nadšence do kouzel a skvělé zábavy můžete být svědky v ...x hodin ... nevídaných trýčků v podání Honzy Komberce. Je členem prestižního kouzelnického klubu v Praze, KIM clubu a zde vás pobaví svými kousky přímo ve Vaší blízkosti. Nenechte si ujít.

Aleš Petržela

Aleš Petržela je český písničkář, který v roce 2017 vyhrál legendární festival PORTA. Na mezinárodní soutěži Interporta v roce 2018 vyhrál speciání cenu Českého rozhlasu. Jeho píseň “V neděli ráno” vyhrála třikrát za sebou hitparádu Čr “Folkparáda”, tuto píseň můžete slyšet nejenom na vlnách Čr. Pokud jste sledovali seriál “Singl man” na TV Playtvák její uvodní píseň je od Aleše a jmenuje se “Cukr a sůl”, tato píseň vyhrála i jihomoravské kolo Porty.

Aleš koncertuje po celé České republice a vystupuje se svým bráchou Zbyňkem Petrželou (klavír, akordeón), Jirkem Vaňkem (baskytara, majitel nahravacího studia “Prales”) a Honzou Kalníkem (Cajon,bicí). Aleš svými písněmi navazuje na tradici českého folku.

Lukáš Macháček

Český návrhář původem z Moravy upřednostňuje pro svou tvorbu klíčová slova jako jednoduchost, nositelnost, kombinovatelnost, minimalismus a nadčasovost.

Dámské, pánské a dětské kolekce pak koření špetkou rébélie.

Michal Šindelář

V minulosti působil Michal 8 let po boku svého otce „Dědka“ Šindeláře v kapele Katapult a dodnes zařazuje některé její hity do svého koncertního programu (např. Až, Já nesnídám sám, Blues opuštěný postele ...). Spolupracuje také s kapelami Semtex, se Samsonem Lenkem, Karlem Kahovcem a George & Beatovens a Ivanem Mládkem.
Především se ale věnuje sólové dráze a právě dokončuje další autorskou desku. Se svojí skupinou vystoupil, mimo jiné, i jako předkapela americké zpěvačky Suzanne Vega na jejím koncertu v Plzni a skotských rockerů Nazareth v amfiteátru v Lokti. Na rok 2018 je naplánovaný společný koncert se skupinou Smokie a opět s Nazareth.
V roce 2017 přišel do kin film Bohdana Slámy - "Bába z ledu", kde Michal hrál svojí písničku Hořely, padaly hvězdy. Film byl nominovám za Českou republiku na na Oskara a v anketě Český lev má 15 nominací.
Dosud odehrál téměř 2 000 koncertů a vydal 5 sólových desek a na 30ti dalších spolupracoval.

Obsazení kapely :

Michal Šindelář kytara, zpěv

Jakub Kořínek (X-cover) kytara, zpěv

Roman Pezlar (ex Extraband Rev) bicí, zpěv

Marek Abrahám (ex Fleret) basová kytara

www stránky

LUCY

Zpěvačka LUCY stojí na samém počátku své hudební kariéry. Připravuje svoji první desku a debutový singl s názvem "Never Give Up", který vyjde v září spolu s videoklipem. V minulosti vystupovala jako host Michala Davida v Pražské O2 Aréně, vyhrála nespočet pěveckých soutěží a účinkovala v Městském divadle v Brně. Věnuje se převážně současné pop music a na Dni s Klokanem vystoupí se svojí cover verzí hitu HALO, zpěvačky Beyoncé.

Tomáš Korec a Karolína Ladýřová

Tomáš a Karolína jsou držitelé druhé nejvyšší taneční třídy ve standardních tancích. Spolu tančí téměř dva roky, tanci se nicméně věnují oba již delší dobu.
"Je to náš velký koníček a baví nás naše zkušenosti předávat dále v podobě tanečních kurzů pro děti i dospělé, workshopů či individuálních lekcí."

www stránky

Pořadatel akce

Kultura na dlani, z.s.
Vašátkova 1011/16
Praha 9

E-mail: info(at)densklokanem.cz

Vedení projektu:
Ing. Lucie Kružíková
+420 776 576 488

PR:
Mgr. Helena Šebestová
+420 774 550 882

Partneři:
Tomáš Takáč
+420 770 118 999 Místo konání akce

26. srpna 2018

Žluté lázně
Podolské nábřeží 3/1184
Praha 4 - Podolí

Tramvaj:
Zastávka Dvorce č. 2, 3, 17, 21, 52

Zobrazit mapu

O nás

Den s klokanem je projektem neziskové organizace Kultura na dlani, ve spolupráci především s hlavními partnery Partners Financial Services, Cathedral a Persum PR. Navazujeme jím na úspěšný projekt na podporu Domova Laguna Psáry Psáryfest, jehož již 6. ročník proběhl v květnu 2018...

Více o nás

Sociální sítě

Menu

Top